2021-2022 2nd 9 Weeks

Honor Roll and Headmaster's List

3rd Grade

Honor Roll

Ryan Bevill

Viviane Britt

Owen Cook

Connor Dixon

Alexa Fellhoelter

Braxton Hamilton

Paxton Layton

Weston Lee

Lane Merchant

Amelia Morrison

Ava Parker Perrett

Conner Rhodes

 

Headmaster’s List

Liam Atwood

Barrett Bates

Emily Grace Berry

Allie Rose Brown

Naveen Budhraja

Cadence Clement

June Goodson

Madden Ellis

Retta Jackson

Andrew Miller

Nevaeh Mohon

Lane Poe

Easton Rainer

Pierce Sykes

John Everett Templeton

Julie Weaver

Aiden Whittington

4th Grade

Honor Roll

Mona Kay Allen

Barrett Barton

Parker Berch

Emrie Berry

Rhyder Berry

William Berry

Teagan Demorest

James Finch

Emily Hudson

Madison Hughes

Luke Kitchens

Jacob Mars

Kasey Pell

Luke Poe

Zac Prine

Marley Randall

Sarah Kate Roland

Lynlee Smith

Jacob Tanner

William Whittington

 

Headmaster’s List

Remi Aguilar

Morgan Alman

Olivia Anderson

Brylee Brewer

Crosby Berry

Logan Burke

Collin Cribbs

Jaycee Dickson

James Aubrey Hutchison

Jace McDonnell

Sadie Shannon

Kaylinn Smith

Chloe Woodberry

 

5th Grade

Honor Roll

Walker Cline

Liam Everts

Conner Gandy

Alexis Girault 

Claire Henderson

Mason Jackson

Emma Love Kitchens

Ethan Knight

Maddie Lee

Kinley McKee

Rosalee Raybon

Hayes Selman

Jack Starks

Caden Withers

 

Headmaster’s List

Noah Handy

Russum McDonnell

Karsyn Morse

Breelyn Page

Faith Pennington

Lilly Walker

 

6th Grade

Honor Roll

Peyton Allen

Hallie Cora

Jason Fellhoelter

Todd Hatten

Colton Hefner

David Klopfenstein

Ashlyn Lathem

Myles Lenard

Jordan Magee

Micah Merchant

Emma McCardle

Lille McCardle

Emily Patrick

Holden Sobczak

Ryder Sojourner

Ryleigh Williams

William Woodberry

Peyton Woodrow

 

Headmaster’s List

Blair Brasel

Kyle Johnson

Landon Johnson

Ashlyn Lathem

Noah Moore

Emma James Pope

Hayes Rocher

Landon Runnels

Payne Skinner

Kaylee Vaughn

 

7th Grade

Honor Roll

Mattie Cline

Jaxson Dubose

Paxton Errington

Benjamin Harris

Sarah Hoke

Allison Jackson

Emma Keyes

Hailey Lloyd

Isabella Lowery

Kemper Lunski

A’niya Morris

Robert Morris

Charlotte Moulder

Kynnedi Pickard

Charleigh Westrope

Mercie Wilson

 

Headmaster’s List

Ruth Anne Greer

Anna Holifield

Mason Shannon

Lyla Smith

Joseph Tucker

 

 

8th Grade

Honor Roll

John Alman

Hayden Bailey

Shelbie Britt

Camdyn Brunson

Nicholas Bush

Shaun Chism

Riley Collins

Kaylin Fisher

Wyatt Foster

Azaria Haley

AnnaGrace Hearn

Bryson Moss

Eva Teasley

Cody Tovar

Headmaster’s List

Tanner Davis

Kailey McCullough

Cash Sojourner

Olivia Teasley

 

9th Grade

Honor Roll

Connor Adair

Bailey Barton

Parker Burns

Scottlyn Clement

Jacob Hales

Brennan Handal

Allie Henderson

Brantley Marx

Trace McCardle

Chance Mohawk

Logan Prine

Joseph Teasley

Mericsa Tovar

Grant Wooten

 

Headmaster’s List

Isabel Henderson

Peyton Holifield

Eydi Kitchens

Lauren Patrick

Landon Sims

Aurora Varas

Abby Wood

Kayla Woodrow

 

10th Grade

Honor Roll

Tye Boone

Addison Hales

Ashby Hefner

Joany Jenkins

Gunner McKee

Kaylin Moss

Koltin Mueller

Michal Murry

Brett Pittman

Madison Slay

Ronald Wood

Headmaster’s List

Jake Ainsworth

Ellie Barrentine

Madeline Buckley

Kinsley Clack

Rhyser Guynes

Hardy McCardle

Grayson McCullough

Madelyn Moore

 

11th Grade

Honor Roll

Chelsey Belton

Bayleigh Cohn

Nicholas Davis

Taylor Douglas

McGee Hoda

Braylin Kinzie

Grace Kitchens

Miller Lathem

De’Aija Montgomery

Aidan Smith

Jackson Smith

Rosalyn Willis

Headmaster’s List

Ethan Holifield

Reese Walker

 

 

12th Grade

Honor Roll

Ashlyn Bailey

Drake Bayles

AniyaJa Blanford

Halle Carr

Anna Carraway

Noelle Dale

Lee Day

Joseph Granger

Brayden Johnson

Katie Ashlyn Jones

William Lin

Brianna Martin

Emma Reinike

Sarah Grace Smith

Nicholas Stephens

Breanna Sykes

Ricky Tebo

Kaylee Woodham

 

Headmaster’s List

Mary Beth Coates

Elizabeth Easley

Bea Estigoy

Makayla Russell